World of Warships

Dlho očakávaná simulácia lodných bitiek je tu! Wargaming prichádza so svojou novou pařbou World of Warships, zatiaľ v beta testovania. K sérii tankových a leteckých bitiek sa tak pridávajú námornej. Musí sa momentálne však zaobísť bez ponoriek, ktoré by mali veľmi veľkú výhodu. Na výber tak máte niekoľko druhov lodí.

Vybrať si môžete medzi Japonskom a USA, kde nájdete niekoľko desiatok lodí v 4 triedach. Najpočetnejšie triedou sú krížniky (cruiser). Obsahujú lode od triedy I až po triedu X. Krížniky sú univerzálne lode, ktoré v bojoch bránia ťažkej bitevníky a lietadlové lode. Sú veľmi rýchle a ľahko pancierované. Ich výzbroj je rozmanitá. Nesú delá strednej ráže, torpéda a protileteckú obranu. Ďalšie triedou sú torpédoborcami (destroyer). Tieto veľmi ľahká a rýchla plavidlá napadajú zo zálohy, aby mohli nepriateľa zasypať sprchou ničivých torpéd. Nevydrží veľa, ale môžu potopiť aj bitevníky, ak sa dobre trafí. Tým sú uzavreté rýchle a ľahké lode.

Zvyšné dve triedy patrí veľkým bitevníkům (battleship) a lietadlovým lodiam (aircraft carrier). Bojové lode sú monštrá mora, majú ťažké pancierovanie a nie sú tak obratné a rýchle. Nesú však niekoľko batérií diel veľkých kalibrov. Ich dostrel je aj niekoľko desiatok kilometrov a krížnik alebo torpédoborec môžu potopiť jedinou salvou. Ich nevýhoda je obratnosť a dlhá doba nabíjania diel. Posledný, lietadlové lode sú veľké lode, ktoré nemajú veľkú výzbroj. Dokážu sa však brániť proti leteckej obrane. Ich najväčšou silou sú však lietadlá, ktoré krúžia nad bitkou a môžu potápať lode bombami alebo torpédami.

Hra obsahuje aj dve legendy sovietskeho zväzu, sú však prémiové.

Akonáhle si hru zadarmo stiahnete a prihlásite sa, budete mať na výber krížnik triedy I. torpédoborce začínajú na triede 2 a bitevníky sú od tretej triedy. Lietadlové lode vyskúmate od triedy 4 a musíte mať prvýkrát vyzúmaní bojová loď. Loď kúpite vždy v základnom vybavení a následne dokupujete a skúmate ďalšie vylepšenia.

Mnoho bonusov tiež získavate vďaka svojmu profilu, na ktorom získavate skúsenosti a úrovne. Za každú úroveň získate kredity a bonus v podobe kamufláže, vlajok alebo vybavenia.

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Simulátor bitiek na mori
  • grafika
  • Mnoho druhov vojnových lodí
  • Zaujímavé mapy
Súhrnné informácie
Autor:Wargaming.net
Domovská stránka:http://worldoftanks.com/
Operačný systém:Windows XP/Vista/Vista 64bit/XP 64bit/7/7 64bit