Nefunguje Vám hra?

Čo robiť, keď  Vám nejde spustiť hra s Javou:

Takže ľudkovia, čo robiť keď nám nejde spustiť nejaká stará pecka alebo vôbec akákoľvek hra? Je možné, že nám chýba nejaký doplnok. Môže to byť Java. Tento zásuvný modul môžete nájsť tu - Java

Ďalším variantom môže byť zmena prehliadača, ktorá vo väčšine situácií vyrieši daný problém. Avšak je potrebné  vyskúšať väčšinu známych prehliadačov a nenechať sa odradiť nefunkčnosťou. Medzi tieto prehliadače patrí Opera, Google Chrome, Internet Explorer alebo Mozilla Firefox. Je možné, že to nebude fungovať hneď v prvom prehliadači, preto sa netreba vzdávať.

 

Obrázok č 1:

Ak spustíte hru a ukáže sa Vám táto obrazovka, tak nezúfajte. Potrebný modul máte nainštalovaný, stačí len kliknúť na ľubovoľné miesto v sivom poli a hra začne

 

Obrázok č.2

Táto možnosť sa môže vyskytnúť napríklad v Google Chrome. Môžete postupovať nasledovne. Buď kliknúť na "tentoraz spustiť" a hra sa spustí, alebo aktualizovať plugin, kedy budete presmerovaní na stránku s Javou a jej aktualizáciami pre daný prehliadač.

Ak sa vám objaví iba sivá obrazovka bez žltej ponuky, tak musíte stiahnuť nový Java plugin. Odkaz naň nájdete vyššie v texte.